Tarcza antykryzysowa mikropożyczka Tarcza 4.0

Jedną z najpopularniejszych form wsparcia tarczy antykryzysowej jest mikropożyczka z urzędu pracy w wysokości do 5 tys.na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej. Wniosek składamy w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na swoją siedzibę.

Warunkiem uzyskania takiej pożyczki jest założenie działalności przed 01.04.2020r. 

Najnowsza, podpisana przez Prezydenta tarcza 4.0, czyli Ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19, zwalnia z obowiązku składania wniosku o umorzenie, ale także sprawia, że kwota pożyczki jest wolna od egzekucji sądowej i administracyjnej.

Oznacza to, że mikropożyczka wraz z odsetkami polega na umorzeniu z urzędu na podstawie zweryfikowania informacji w CEIDG lub KRS, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Zgodnie z informacjami znajdującymi w przepisach przejściowych wspomnianej ustawy oraz na stronach urzędów pracy rozwiązanie to dotyczy wszystkich pożyczek, także tych już udzielonych a zawarte umowy będą podlegały modyfikacji z mocy prawa. Przedsiębiorcy nie będą musieli dokonywać żadnych zmian w złożonych dokumentach.

Wniosek o mikropożyczkę:  KLIKNIJ TUTAJ

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here