Bardzo dużo ludzi myśli o założeniu własnego biznesu. Nie wszyscy jednak z grona tych osób finalnie decydują się prowadzenie działalności gospodarczej. W gronie moich znajomych takich osób jest również sporo, kiedy pytam co jest powodem, który powstrzymuje ich przed założeniem działalności odpowiedzi są praktycznie takie same:

 • brak funduszy na start

 • koszty zus-u, podatki

 • wszystkie formalności.

W zasadzie pieniądze na start można uzyskać z różnych źródeł, m.in. urząd pracy, dotacje, pożyczki państwowe.

Koszty składek na ZUS? Tutaj można w pierwszych 24 miesiącach prowadzenia własnej działalności skorzystać z preferencyjnych warunków.

Podatki? Nieuniknione co prawda, ale są metody na optymalizację obciążeń podatkowych.

Wszystkie formalności? Tutaj z założeniem działalności nie powinno być większych problemów, prowadzenie księgowości możemy zlecić – najważniejsze żeby wierzyć w sukces swojego biznesu i działać zgodnie z zamierzonymi celami i strategiami ujętymi w swoich planach.

Jednak moje odpowiedzi nie były satysfakcjonujące dla wszystkich. Mimo różnych argumentów zadowolenia na twarzach moich rozmówców nie było widać. Zawsze jest jakieś wyjście! Firmy na tak zwaną próbę, które są możliwe do założenia dzięki fundacjom, które wspierają rozwój przedsiębiorczości. Dzisiaj kilka słów na ten właśnie temat – może będzie inspiracją dla niektórych z Was 🙂 Działanie takich inkubatorów przedsiębiorczości przedstawię na przykładzie Fundacji „Firma dla każdego”.

Na czym polega działalność Fundacji „Firma Dla Każdego”?

„Firma Dla Każdego” działa po pierwsze w ramach usługi preinkubacji – czyli od momentu tak naprawdę zrodzenia się pomysłu na biznes w postaci chociażby zarysu biznes planu aż do momentu, kiedy beneficjent jest gotowy zarejestrować swoją działalność. W ramach tej usługi inkubator udziela beneficjentowi osobowości prawnej. Dzięki temu osoby korzystające z takich możliwości nie muszą m.in. rejestrować działalności gospodarczej, opłacać składek na ZUS, etc.

Po drugie „Firma Dla Każdego” oferuje również usługi inkubacji – współpraca z Fundacją już po zakończeniu Programu Wsparcia, czyli w momencie, kiedy beneficjent decyduje się na rejestrację swojej działalności. W ramach tej usługi można liczyć na:

 • doradztwo podatkowe

 • doradztwo prawne

 • doradztwo IT

 • pomoc w pozyskaniu dotacji na stworzenie i rozwój działalności

 • możliwość korzystania z dodatkowych usług oferowanych partnerom biznesowym przez firmy współpracujące z Fundacją i inne, w zależności od indywidualnych potrzeb Beneficjenta.

Co otrzymujesz i za jaką opłatą?

Przeanalizowałam wszystkie usługi jakie oferuje Fundacja „Firma Dla Każdego” w odniesieniu do kosztów jakie ponosi Beneficjent i rzeczywiście jestem pod wrażeniem i myślę, że jest to świetna opcja dla osób, które chcą spróbować swoich możliwości na rynku. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad założeniem działalności, ale coś go powstrzymuje niech zapozna się z poniższymi punktami w których zawrę wszystkie informacje na temat wsparcia omawianej Fundacji za dosłownie 250,00 zł netto. Dodatkowo istnieje możliwość „zlikwidowania” takiej opłaty – ale o tym później 🙂 Oferta za 250,00 zł netto:

 • otrzymujemy wsparcie Koordynatora Oddziału, który posiada profesjonalną wiedzę na temat prowadzonej działalności (bardzo cenne jest posiadanie na wyciągnięcie ręki wiedzy i doświadczenia takiej osoby),

 • doradztwo prawne – tutaj darmowe porady do 2 godzin czasu pracownika miesięcznie – również atrakcyjna usługa, bo doradztwo prawnicze jest dosyć kosztowne tym bardziej dla początkującego przedsiębiorcy, któremu fundusze przydadzą się na inwestycję,

 • usługi księgowe i kadrowe – bezcenne :), myślę, że wiecie już, że księgowa z ogromnym bagażem doświadczenia, która zna przepisy może naprawdę wiele zrobić dla działalności gospodarczej,

 • korzystanie z powierzchni użytkowej biur Fundacji na warunkach określonych przez Koordynatora Oddziału, wraz ze sprzętem biurowym znajdującym się w nim,

 • indywidualne subkonto bankowe,

 • I UWAGA BARDZO WAŻNE dla każdego przedsiębiorcy:

  pomoc w pozyskiwaniu kontraktów dla Beneficjentów w szczególności poprzez:

  – organizację spotkań biznesowych,

  – możliwość udziału w ogólnopolskich konkursach,

  możliwość uczestnictwa i prezentacji swojej działalności w ramach Programu Wsparcia podczas organizowanych przez Fundację wydarzeń – świetna reklama dla Twojego biznesu NAWIĄZYWANIE KONTAKTÓW!

Jak zamienić opłatę miesięczną w wysokości 250,00 zł netto na 0 zł?

W regulaminie Fundacji „Firma Dla Każdego” przewidziane jest zniesienie opłaty w wysokości 250,00 zł/miesięcznie w ramach oferowanych usług, jeżeli:

Beneficjent nie ma obowiązku ponoszenia kosztów administracyjnych, o których mowa w pkt 1 powyżej, w przypadku, gdy w danym miesiącu kalendarzowym Fundacja w ramach współpracy z Beneficjentem przy realizacji Programu Wsparcia osiągnie dochód w wysokości minimum 250 zł.

Źródło: Zakładka Regulamin Fundacji „Firma Dla Każdego” 

Zatem polecenie znajomym, rodzinie korzystania z usług Fundacji „Firmy Dla Każdego” i oczywiście korzystanie z tych usług przez polecone osoby, przynosi Ci korzyści – ponieważ Ty nie płacisz wtedy miesięcznej opłaty za koszty administracyjne (250,00 zł netto).

Udostępniam również filmik reklamowy Fundację „Firma Dla Każdego” 🙂

Podsumowując.

Myślę, że każdy już może wyciągnąć wnioski po przeczytaniu takiego artykułu. Domyślam się, że mimo wszystko zdania mogą być podzielone. Każdy ma prawo wyboru, ja przedstawiłam Wam dziś bardzo ciekawą alternatywę prowadzenia działalności gospodarczej – bezpiecznie, tanio i wydaje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli korzystacie bądź korzystaliście z usług inkubatorów przedsiębiorczości podzielcie się proszę swoimi opiniami pod artykułem – będzie to na pewno wskazówką dla innych osób, które stoją właśnie przed wyborem: Skorzystać czy nie skorzystać z takich usług 🙂

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

2 KOMENTARZE

 1. Ja założyłem ze znajomym ze studiów działalność swoją przez właśnie fundacje dla kazdego.
  Świetna sprawa dla studentów myślę, bo dużo osób ma pomysł na biznes, ale nie wie jak wystartować z tym wszystkim. My też nie wiedzieliśmy, zresztą nawet przy tej działalności którą się zajmujemy na początku nie stać byłoby nas na opłacanie składek na zus nawet 🙂
  a tutaj za “wspólnika” w umowie jest dopłata 50 zł czyli w sumie płacimy 300,00 zł netto no ale mamy komplet usług, które rzeczywiście Pani wymieniła nie korzystamy tylko z żadnego biura bo jak na razie wystarczy nam pokój w akademiku, samochód no i laptop.
  Nie płacimy zusu faktycznie bo to wszystko jest na zasadzie udzielania osobowości prawnej przez fundację i rozliczamy się na zasadzie umowy o dzieło.
  Wszystko nam pasuje, nie było żadnych problemów nigdy z wypłatą kasy, rozliczeniami, poradami i podobnymi.
  Jeżeli jesteście studentami to w dniach przedsiębiorczości szukajcie wykładów na temat własnie takich fundacji/inkubatorów. My tak znaleźliśmy takie szkolenie i dzisiaj się rozwijamy i zarabiamy z miesiąca na miesiąc troszkę wiecej a lepiej robic coś niz nic przecież.
  Adaś i Olek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here