Młodzi Przedsiębiorcy ZWOLNIENI z opłacania składek ZUS i NFZ

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przewiduje zmiany w obowiązku opłacania składek ZUS dla młodych Przedsiębiorców.

Młody Przedsiębiorca w świetle projektu wyżej wymienionej ustawy to osoba do 24 roku życia.

CO ZYSKA MŁODY PRZEDSIĘBIORCA?

Młody Przedsiębiorca (do 24 roku życia) decydując się na otwarcie działalności gospodarczej będzie mógł korzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek emerytalno-rentowych. Oczywiście projekt ustawy stwarza możliwość dobrowolnego opłacania składek na te ubezpieczenia.

Co ze składką zdrowotną młodych Przedsiębiorców?

Składkę na ubezpieczenie zdrowotne za młodego Przedsiębiorcę, będzie opłacał ZUS, otrzymując dotacje z budżetu państwa.

ZUS Preferencyjny po 24 roku życia

Młody Przedsiębiorca, który ukończy 24 rok życia w myśl projektu ustawy będzie mógł korzystać z opłacania składek ZUS na preferencyjnych warunkach. Na chwilę obecną ulgowe składki ZUS przedsiębiorcy mogą opłacać przez okres 24 miesięcy.

Dodatkowe “BONUSY”

Projekt ustawy przewiduje również dla Przedsiębiorców do 24 roku życia, którzy nieprzerwanie przez okres dwóch lat prowadzili działalność gospodarczą, regulację, która zwalniać będzie otrzymywane przez nich wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę z opłaty składek społecznych. W uzasadnieniu znajduje się informacja, że składki społeczne za takie osoby powinny być finansowane z budżetu państwa w wysokości odpowiadającej składkom od wynagrodzenia minimalnego.

O zmianach będę informowała na bieżąco,

Pozdrawiam serdecznie,

Ewelina Dulęba

P.S.

Jeżeli artykuł okazał się przydatny – oceń go proszę, za pomocą gwiazdek przypiętych nad tym artykułem – DZIĘKUJĘ 🙂

 

 

 

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here