Ile trwa rejestracja VAT 2017

Dzień dobry,

Rejestracja VAT sprawdzenie: Od stycznia 2017 roku rejestracja czynnego podatnika VAT może trwać od miesiąca do nawet trzech. Tyle czasu musi czekać przedsiębiorca by jego dane pojawiły się w wyszukiwarce Ministerstwa Finansów: TUTAJ: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/sprawdz-czy-twoj-kontrahent-jest-czynnym-podatnikiem-vat.

Niestety coraz więcej przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność przez procedurę rejestracji do VAT tracą klientów. Dlaczego? Nie dość, że jest im  ciężko na początku pokazać się na rynku bo oczywiście jako nowa firma muszą zdobyć zaufanie klientów, wypromować swoje usługi to jeszcze muszą się tłumaczyć dlaczego przy weryfikacji ich statusu jako czynny podatnik VAT widnieje NIEZAREJESTROWANY.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Przerobiłam to ja i moi klienci. Jedni urzędnicy jednoznacznie dają zielono światło do wystawiania faktur bo twierdzą, że procedura to procedura trzeba ją przejść drudzy natomiast nie wypowiadają się na ten temat i pozostawiają przedsiębiorców z tym problemem.

Przedsiębiorco, jeżeli zakres świadczonych przez Ciebie usług zobowiązuję Cię do rejestracji jako czynny podatnik podatku VAT (przepisy zawarte w ustawie o VAT regulują kto musi się rejestrować jako czynny podatnik podatku VAT – jeśli nie masz pewności zadaj mi pytanie w komentarzu na pewno pomogę) to bez obaw możesz wystawić faktury sprzedażowe z VAT. Jeżeli kwestia bycia czynnym podatnikiem podatku VAT jest u Ciebie dobrowolna to moim zdaniem jeśli nie jesteś firmą “krzak” tylko uczciwym przedsiębiorcom to możesz również wystawiać faktury z VAT – bazuję tutaj na moim doświadczeniu.

Rejestracja VAT 2017 – skandal jak mawia mój znajomy

Przedstawię Wam krótki fragment rozmowy telefonicznej z moim znajomym:

Ewelina to SKANDAL!!!
zgadzam się to skandal – (przedstawiam Wam fragment dzisiejszej rozmowy telefonicznej z moim znajomym, rzeczywiście był wściekły):

Znajomy: Ewelina SKANDAL!!! Dwa tygodnie temu zgłosiłem się jako czynny podatnik VAT-R do urzędy skarbowego a dziś dzwoni mój klient i mówi, że jego księgowa weryfikowała mój status i nie jestem ponoć czynnym podatnikiem podatku VAT. JAK TO MOŻLIWE?

JA: Spokojnie, po zmianach w przepisach od stycznia tego roku urzędnicy mają narzucony nowe procedury weryfikacji przedsiębiorców, którzy zgłaszają się jako czynni podatnicy podatku VAT. Taka procedura trwa od miesiąca do dwóch czasem trzech. Nic z tym nie zrobisz.

Znajomy: Co k…. (nie będę cytowała, jeszcze kilka słów padło o polityce etc. a przecież nie o tym tutaj piszę/mówię   )? To co ja mam teraz zrobić, co radzisz?

JA: Wystawiaj faktury sprzedażowe jako czynny podatnik VAT, zostaniesz zarejestrowany z datą o jaką wnioskowałeś. Takie stanowisko również przyjmują urzędnicy w urzędach skarbowych. Nie da się tego obejść w żaden sposób. (znam sytuację dlatego mam pewność, że będzie czynnym podatnikiem podatku VAT – przepisy nawet zobowiązują go do tego).

Jeżeli również jesteś na etapie rejestracji jako czynny podatnik podatku VAT uzbrój się w cierpliwość. Takie procedury….

Pozdrawiam ciepło!
Z góry przepraszam bo wiem, że za oknem gorąco a tu po przeczytaniu takich informacji może zawrzeć jeszcze bardziej – ale wolę przygotować na opisaną wyżej sytuację tych którzy jeszcze o tym nie wiedzieli.

Jeżeli podoba Ci się taki przekaz wejdź na: https://www.facebook.com/Paktopl-biznes-prawo-pracy-podatki-224992081217992/ – kliknij lubię to będę bardzo wdzięczna 🙂

Znajdziesz mnie również na YouTubie: https://www.youtube.com/user/ewelina30093/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd 🙂

oraz na:

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ewelina-dul%C4%99ba-757ba9145/

Ewelina Dulęba 🙂

 

 

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here