Drodzy Czytelnicy Pakto.pl od 1 stycznia 2018 r. wszyscy płatnicy składek będą dokonywali płatności z tytułu wszystkich składek na jeden indywidualny numer rachunku, jednym standardowym poleceniem przelewu. Jeszcze w tym roku ZUS poinformuje płatników o indywidualnym numerze konta, by wiedzieli na jaki rachunek dokonać wpłat z tytułu składek od nowego roku (zachowajcie pisma lub przekażcie je swoim księgowym/kadrowym).

Wszyscy Ci, którzy posiadają profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS), informacja o numerze rachunku zostanie udostępniona na ich koncie.

Ważny komunikat z ZUS:

  1. Zaloguj się na PUE.
  2. Sprawdź swoje dane: adresowe, nr telefonu i e-mail.
  3. Jeśli dane są nieaktualne – uaktualnij je, albo skoryguj.
  4. Jeśli nie masz konta na PUE – informacje o rejestracji profilu na PUE znajdziesz na:
  • stronie ZUS: http://www.zus.pl/pue/rejestracja
  • Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS tel. 22 560 16 00
  • Osobiście na Salach Obsługi Klientów w każdej Terenowej Jednostce ZUS (dane kontaktowe dostępne na stronie http://www.zus.pl/ w zakładce Kontakt z ZUS).

Dodatkowo:

ZUS apeluje do płatników i ubezpieczonych o bezpieczeństwo i ochronę swoich danych do logowania (login, hasło): Nigdy nie udostępniaj danych do logowania, dzięki temu nie dopuścisz do ich przejęcia przez nieuprawnione osoby. ZUS nigdy nie prosi o podanie danych do logowania drogą mailową lub telefoniczną.

Pozdrawiam,

Ewelina Dulęba

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here