KUP KANAPKĘ I FRYTKI A DOSTANIESZ COLĘ ZA 1 GROSZ W ZESTAWIE? UWAŻAJ!!! TO JEST KARALNE – Dlaczego? Wyjaśniam poniżej – Udostępnij proszę jeśli Twój znajomy/a prowadzi bar czy restaurację musi o tym wiedzieć.

👉Sprzedajesz towary w zestawach? Uważaj przy ustalaniu ceny takiego zestawu: Ministerstwo Finansów ostrzega przed manipulowaniem podstawa opodatkowania VAT.
O co chodzi??

☹️Chodzi o donosy do Ministerstwa Finansów na Przedsiębiorców, którzy celowo sprzedają swoje towary w zestawach opodatkowane różnymi stawkami VAT by ten mógł ustalić wyższą cenę za towar z wyższą stawką VAT a dużo niższą cenę za towar opodatkowany wyższą stawką VAT.

Najpopularniejsze działania, które teraz będą pod szczególną lupą to zestawy sprzedawane w barach, restauracjach gdzie zestaw: Kanapka + Frytki = 16 zł a cola w tym zestawie kosztuje 1 grosz. Kojarzycie taką promocję? Jeśli robi to ktoś z Waszych znajomych koniecznie go o tym poinformujcie. Za to grożą kary.

Przykłady: Źródło: Ministerstwo Finansów

👍Prawidłowe ustalenie ceny zestawu to zastosowanie proporcji zgodnie z którą cena każdego towaru zestawu jest obniżana o tyle samo procent. (przykład w zamieszczonych zdjęciach)

Poniżej podany przykład jest błędem.

 

Ministerstwo Finansów informuje i ostrzega, że w przypadku towarów i usług sprzedawanych w zestawach, nieproporcjonalne obniżenie podstawy opodatkowania stawką podstawową w stosunku do podstawy opodatkowania stawką obniżoną naraża podatnika na ryzyko sporu z organem podatkowym, ponieważ tego rodzaju rozwiązania optymalizacyjne mogą zostać uznane przez organy podatkowe (po dokonaniu analizy całokształtu okoliczności faktycznych) za praktykę stanowiącą nadużycie prawa.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Ewelina Dulęba.

Polub nas i bądź na bieżąco z naszym doradztwem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here